x

DERMAGEN ТАБЛЕТИ

Bioxsine таблетите се специјална формула која содржи важни елементи за коса како ротквица, лук, коприва, Л-цистеин, цинк-сулфат, витамин Б6, Д-биотин и бакар-сулфат. Го одржуваат здравјето на кожата и ја зајакнуваат структурата на влакното на косата. Ефекти: Подобра циркулација на крв во скалпот, ги исхрануваат фоликулите на влакното и го спречуваат опаѓањето на косата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Како диететски додаток за возрасни, земете една (1) таблета еднаш дневно, наутро на празен стомак. Пакувањето содржи 40 таблети. Не ги надминувајте насоките за употреба.

ПРЕПОРАЧУВАМЕ: За најдобри резултати користете ги во комбинација со серумот и соодветниот Dermagen шампон.

Нарачај веднаш

Нарачај го продуктот

При нарачка не плаќате ништо, а ќе ве исконтактира нашиот агент за повеќе детали.